دکتر علیرضا نادری
  سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید
 
مبحث سوال را انتخاب فرمایید:    
 
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 20/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :21 / 2 / 1395
سوال :
سZلام اقای دکتر ببخشید من ۱۸سالمه چشمام خیلی کم و جزعی انحراف به خارج داشتن ششم اردیبشهت امسال عمل کردم الان هم چشم راستم قرمزه و هم چشمام به بداخل رفته.من بیست و پنجم امتحانام شروع میشه ایا تو اون موقع مستقیم میشن توروخدا جواب بدین من دارم از استرس میمیرم اصلا نمیتونم درس بخونم.ایا راهی داره که زودتر خوب بشن مثلا پماد یا قطره ؟
پاسخ :
با سلام. برای رسیدن به نتیجه عمل زود است. فعلا باید صبر کنید.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 18/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :18 / 2 / 1395
سوال :
سلام آقای دکتر من مردی ۳۳ ساله هستم که دوبینی دارم و این دوبینی به دلیل انحراف چشم می باشد که در هنگام تمرکز روی اشیا دور مثلن ستاره ها دوبینی بیشتر می شود.البته این را بگویم که چشم چپم دارای لقی و نوسان می باشد و هنگامی که پشت سر هم پلک میزنم تصویر چشم چپم نوسان دارد.انحراف چشمم خیلی کم میباشد و با دقت زیاد میتوان متوجه شد. یکبار به پزشک مراجعه کردم گفت که انحرافت در حد جراحی نیست. ام این دوبینی مرا اذیت میکند و همیشه سردرد دارم. دید هردو چشمم با عینک ۱۰/۱۰ میباشد و مشکل دید ندارن. میخاستم نظر شما رو بدونم و پیشنهاد شما برای درمان چیست؟ ممنون از لطف تون منتظر جواب شما هستم.
پاسخ :
با سلام. دو بینی ممکن است با عینک منشوری، تمرینات چشمی یا عمل جراحی قابل اصلاح باشد . لازم است توسط چشم پزشک معاینه شوید تا درمان مناسب پیشنهاد شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 15/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 2 / 1395
سوال :
"با عرض سلام و خسته نباشد. 1- پسری هستم 27 ساله، که چشم راستم دارای تنبلی چشم بسیار شدید می باشد.همچنین 7 سال قبل تحت جراحی استرابیسم قرار گرفتم. برای واضح دیدن جسم روبه رو باید چشم راستم را به سمت راست حرکت دهم.(با بستن چشم چپ). آیا این نشانه استرابیستم مخفی یا Heterophoria می باشد؟ آیا استرابیسم فقط به شکل ظاهری چشم اشاره دارد؟ با تشکر فراوان پاسخ : با سلام این وضعیت را در اصطلاح Eccentric fixation می گوئیم. یعنی فرد با ناحیه ای از شبکیه غیر از لکه زرد برای دید روبرو استفاده می کند. این حالت به دلیل انحراف چشم در دوران کودکی یعنی زمان تکامل عصبی چشم ایجاد می شود. استرابیسم به عدم هماهنگی محرهای بینایی دو چشم می گوئیم." خیلی خیلی ببخشید.و بسیار ممنون. آقای دکتر، من cover test را انجام دادم.روی چشم چپم پوششی قرار دادم(چشم را نسبتم) و چشم چپ دچار انحرافی نشد، اما چشم راستم به سمت داخل منحرف شد. همچنین انگشت خود را در به چشمانم نزدیک کردم، و سعی کردم با هر دوچشم نوک انگشتم را واضح ببینم، که چشم چپم به داخل حرکت کرد(که طبیعی بود) اما چشم راستم منحرف نشد(که فک کنم به همان دلیلی باشد که در سوال قبلی جواب دادین، eccentric fixation). سوال: با توجه به این 2 حالت، میشود گفت در مواقعی چشمم دارای انحراف است؟ آیا امکانش هست که چشم راستم esophoria داشته باشد؟
پاسخ :
با سلام برای معاینه لازم است چشم پزشک حرکات چشمتان را زمانی که تست کاور را انجام می دهد ارزیابی کند. خود شما قادر نخواهید بود که حرکات چشمتان را ارزیابی کنید؛ حتی اگر چشم پزشک باشید.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 14/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :15 / 2 / 1395
سوال :
با عرض سلام و خسته نباشد. 1- پسری هستم 27 ساله، که چشم راستم دارای تنبلی چشم بسیار شدید می باشد.همچنین 7 سال قبل تحت جراحی استرابیسم قرار گرفتم. برای واضح دیدن جسم روبه رو باید چشم راستم را به سمت راست حرکت دهم.(با بستن چشم چپ). آیا این نشانه استرابیستم مخفی یا Heterophoria می باشد؟ آیا استرابیسم فقط به شکل ظاهری چشم اشاره دارد؟ با تشکر فراوان
پاسخ :
با سلام این وضعیت را در اصطلاح Eccentric fixation می گوئیم. یعنی فرد با ناحیه ای از شبکیه غیر از لکه زرد برای دید روبرو استفاده می کند. این حالت به دلیل انحراف چشم در دوران کودکی یعنی زمان تکامل عصبی چشم ایجاد می شود. استرابیسم به عدم هماهنگی محرهای بینایی دو چشم می گوئیم.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 8/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :9 / 2 / 1395
سوال :
با عرض پوزش... همانطور که گفتم چشم راستم تنبلی شدید و دید بسیار کمی دارد.همچنین عمل استرابیسم انجام داده ام. با اینحال دربیشتر مواقع دوبینی دارم(در مواقعی که کتاب میخوانم یا به مانیتور یا تلویزیون نگاه میکنم).حتی هنگام کتاب خواندن یا کار با کامپیوتر چشم راستم را میبندم تا چشم چپم بهتر ببیند. 1- آیا این به معنی فلج عضلات چشم است؟ با اینکه چشمم به تمام جهت حرکت میکند. 1-چرا برای تمرکز بر روی جسمی که در رو به رو قرار دارد باید چسم راستم را به سمت راست حرکت دهم؟ آیا این نوعی استرابیستم است؟ سپاس گذاریم به خاطر وقتی که در پاسخ دادن سوالات میگذارید.
پاسخ :
با سلام. لازم است معاینه شوید تا بتوان بهتر نظر داد.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 3/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 2 / 1395
سوال :
با عرض سلام خسته نباشید و تشکر از این که وقت میگذارید، دختری هستم 19 ساله ، متوجه انحراف خیلی خیلی جزئی به صورتی که تا کسی زیرک نباشه و خیلی دقت نکند متوجه ان نمیشود هستم .چشم چپ کمی به سمت داخل انحراف دارد ، چه درمانی برای آن وجود دارد ؟ آیا صرفآ جراحی تنها راه است؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ :
با سلام. اگر انحراف به حدی باشد که توسط دیگران قابل رویت باشد، لازم است درمان شود و معمولا درمان انحراف در این سن جراحی است؛ اما لازم است معاینه شوید تا بتوان دقیق تر نظر داد.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 1/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :3 / 2 / 1395
سوال :
با سلام دختری 27ساله از اصفهان هستم دچار انحراف جشم مادرزادی بودم 6 سالگی یک بار عمل شدم و 23 سالگی هم دوباره عمل کردم قبلا انحراف چشم به سمت داخل داشتم درصد زیادیش اصلاح شد ولی الان یک چشمم انحراف به سمت بالا پیدا کرده که درعکس هام بیشتر مشخصه با توجه به اینکه دوبار عمل شدم و خانواده عمل مجدد اجازه نمیدن ایا میشه با ورزش چشم این انحراف به سمت بالا درمان کرد؟
پاسخ :
با سلام. خیر . اگر انحراف نیاز به درمان داشته باشد، لازم است عمل شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 30/ 1 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :31 / 1 / 1395
سوال :
با سلام آقای دکتر نادری من یک دختر 20 ماهه دارم که در 17 ماهگی متوجه انحراف بینایی اون شدم و به پزشک متخصص مراجعه نمودم . دکتر گفتند که هر دو چشم انحراف دارد و نیاز به عمل جراحی می باشد ولی طبق بینایی سنجی انجام شده مشخص شده که ضعف بینایی ندارد و به من پیشنهاد استفاده از پدهای چشمی برای بستن روی هر چشم را دادند و گفتند برای معاینه بعد از 20 ماهگی مراجعه کنم . می خواستم بدونم که در صورت نیاز به عمل ، دخترم در این سن می تونه عمل کنه و آیا این عمل عوارضی هم دارد ؟ با تشکر
پاسخ :
با سلام. اگر انحراف داشته باشد، توصیه به عمل می شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 23/ 12 / 1394 تاریخ ارسال پاسخ :3 / 1 / 1395
سوال :
با سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر. چگونه می شود حرکات چشم (غیر ارادی و شاید هم ارادی) را به حداقل رساند؟ سیستمی برای این منظور وجود داره؟ سپاسگزارم.
پاسخ :
حرکات غیر اردای قابل کنترل نیست. حرکات ارادی در کنترل انسان است
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 4/ 12 / 1394 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 12 / 1394
سوال :
با سلام من 27 سالمه و دو سال پیش عمل لنز داخل چشمی برای رفع عیب انکساری انجام دادم .حال قصد عمل انحراف چشم دارم .ایا محدودیتی واسم ایجاد نمیکنه و میتونم این عمل انجام بدم؟ با تشکر
پاسخ :
در صورت نیازمنعی برای عمل انحراف چشم ندارید.
12345678910...صفحه آخر