جستجو
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 2/ 5 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :3 / 5 / 1393
سوال :
با سلام و احترام. من خانمی 27 ساله هستم. مشکل من این است که حدوداً چند ماهیست متوجه شده ام که گاهی اوقات یکی از چشمانم برای مدت کوتاهی لوچ می شود سپس بعد از چند دقیقه به حالت عادی برمی گردد. به خصوص صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوم این حالت بیشتر اتفاق می افتد. البته دوربین چشم من تا حدی ضعیف است. حالا سوال من این است که آیا این مشکل به عصب بینایی من برمی گردد یا علت دیگری دارد؟
پاسخ :
به علت عدم تعادل عضلات چشم است. لازم است معاینه شوید
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 31/ 4 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :31 / 4 / 1393
سوال :
با سلام پسری9.5 دارم که در نگاه به جهات پایین وچپ وراست و مستقیم چشمانش هماهنگ ومشکلی ندارد ولی در نگاه به بالا مقدار اندکی انحراف و ناهماهنگی در چشمانش دیده میشود آیا اصلا چنین چیزی انحراف است و باید چه کرد در مراجعه ای که به پزشک داشتیم ایشان گفتند مشکلی نیست و وقتی بزرگ شود طرز نگاه صحیح به طوری که عیبش پیدا نباشد را می آموزد اما من میخواهم کامل رفع شود چه کنم
پاسخ :
لازم است معاینه شود
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 14/ 4 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :14 / 4 / 1393
سوال :
زنی 34 ساله ام که از کودکی گاهی اوقات دچار انحراف چشم میشوم البته 13 سال پیش بخاطر داشتن عینک شماره 2 عمل لیز یک داشته ام .میخواستم بدونم آیا انحراف چشمم راه درمانی دارد؟
پاسخ :
معمولا با عمل قابل اصلاح است.
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 11/ 4 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :11 / 4 / 1393
سوال :
با سلام من 20 سال دارم ، چشم سمت راست من از موقع تولدم به سمت چپ انحراف داشت می خواستم بدونم با عمل انحراف چشمم برطرف میشه یا نه ممنون.
پاسخ :
معمولا با عمل قابل اصلاح است
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 11/ 4 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :11 / 4 / 1393
سوال :
با سلام اقای دکتر من همیشه به سایت شما سر میزنم دوستم چند تا سوال داره دو روز پیش رفته تبریز جواب درس حسابی بهش ندادن خواهش میکنم جواب بدین 1- چشم چپش هم تنبلی داره هم اینکه دید نداره و کمی انحراف داره . شبها موقع خستگی انحرافش زیاد میشه و هم قرمز میشه فشارش هم نرماله اگر عمل کنه برمیگرده یانه؟ وضعیت چشمش بعد از عمل حالا در صورت برگشت انحراف بهتر از حالت فعلی میشه یا بدتر؟(تبریز بهش گفتن فایده نداره عمل کنی برمیگرده)2- عمل با سم بوتولیسم بهتر جواب میده یا جراحی با برش سه میلیمتری که جدیدا ابداع شده و من گفتم بهش اما تبریز بهش گفتن این فرمی عمل نمیکنیم شما کدوشو پیشنهاد میکنین؟
پاسخ :
معمولا با عمل قابل اصلاح است و احتمال برگشت انحراف خیلی کم است. در صورت برگشت نیز می توان مجددا عمل کرد. عمل بر تزریق سم ارجح است.
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 9/ 4 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :10 / 4 / 1393
سوال :
با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر. خواهش میکنم سوال منو جواب بدین. خیلی نگرانم. دختر 22 ماهه ای دارم که در 18 ماهگی متوجه شدم چشم راستش انحراف به سمت داخل داره. خیلی اذیت میشه چشمشو با دستش میماله . جلو آفتاب یه چشمشو میبنده. پزشکش آقای دکتر مجید فروردین (شیراز) بعد از کلی معاینه گفتند که چشماش ضعیف نیست هیچ مشکلی هم ازنظر شبکیه نداره. به نظر شما آقای دکتر بهتره در چند ماهگی عمل بشه؟ آیا با این شرایط چشماش دچار تنبلی نمیشه؟ آقای دکتر اگر لطف کنید به سوالاتم جواب بدین ممنون میشم. باتشکر
پاسخ :
انحراف را در هر سنی می توان عمل کرد. اگر تنبلی داشته باشد، لازم است ابتدا تنبلی درمان شود و پس از ان انحراف عمل شود.
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 16/ 3 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :16 / 3 / 1393
سوال :
با سلام.دکتر من هفته گذشته جراحی کردم ولی انحرافم خوب نشده.چقدر زمان نیازه؟ باتشکر
پاسخ :
حداقل دو ماه برای تصمیم گیری مجدد لازم است.
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 16/ 3 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :16 / 3 / 1393
سوال :
سلام خدمت دکتر عزیز و گرامی ، پسری 15 ماهه که 5ماهگی تشنج کرد ازآن به بعد انحراف چشم پیدا کرد ومجرای اشک اش هم بسته است آیا میشه در این سنین هم برای انحراف چشم و مجرای اشک اش عمل کرد؟ آیا ممکنه بعد از عمل دوباره انحراف چشم اش برنگردد لطفا مرا راهنمایی کنید . ضمنا تا چند ماهگی میشه این عمل ها را انجام داد؟ با تشکر
پاسخ :
توصیه می شود در ابتدا سونداژ مجرای اشکی و سپس در صورت لزوم عمل انحراف چشم انجام شود.
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 15/ 3 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :16 / 3 / 1393
سوال :
با سلام دختری هستم 25 ساله که به طور مادر زادی تنبلی چشم چپ و انحراف دو جشم داشتم.به علت انحراف زیاد چشم راستم در 6 سالگی عمل شده و خوب شدم.ولی چشم چپم که هم انحرافی دارد و هم تنبلی ، تنبلی اش خوب نشد و احساس میکنم انحرافی اش هم روز به روز بیشتر میشود انحرافی اش افقی به پایین است،آیا با وجود تنبلی میتوان عمل کرد و انحرافیش خوب شد؟
پاسخ :
معمولا انحراف با عمل قابل اصلاح است.
مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 9/ 3 / 1393 تاریخ ارسال پاسخ :10 / 3 / 1393
سوال :
باسلام خدمت شما.بنده 31 سالمه وتاحالا در دوازمون استخدامی به خاطر ضعیف بودن چشم سمت راستم رد شدم در کارت پایان خدمتم علت معافیت رو ماده 41 بند31 (نیستاگموس دائمی چشم)نوشتن.خواستم بپرسم آیادرمانیهای جدید میتوانند به من کمکی هرچندکم بکنند؟
پاسخ :
در بعضی موارد با عمل عضلات ممکن است بتوان نیستاگموس را بهبود بخشید.
12345678910...صفحه آخر
صفحه اصلی  :: ارسال پرسش  :: پرسشهای پاسخ داده شده  :: کلیپهای آموزشی  :: دریافت نوبت ویزیت  :: درباره من  :: تماس با ما

تعداد سوالات پاسخ داده شده :  8389  سوال     تعداد بازدیدکنندگان : 
استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع آن مجاز می باشد.