دکتر علیرضا نادری
  سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید
 
مبحث سوال را انتخاب فرمایید:    
 
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 26/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :26 / 12 / 1395
سوال :
با سلام… من وقتی به دور نگاه می کنم چشم چپم کمی به خارج منحرف می شود من ابتدا فکر می کردم شاید مشکل استرابیسم باشد با مراجعه به متخصصان استرابیسم و جواب رد شنیدن از آنها و هم چنین با مراجعه به آقای دکتر صاحب قلم، متوجه شدم که مشکل از جای دیگر است. دکتر صاحب قلم نام مشکلی که برای من نام بردند passitive angel kappa هست…. در جواب این سوال که آیا این مشکل قابل درمان هست، نه گفتند! حالا می خواهم از شما نیز بپرسم آیا واقعاً هیچ راهی برای درمان این مشکل واقعاً وجود ندارد؟ سرم چند سال پیش از پشت بر اثر غش کردن با فاصله نیم متری به دیواری برخورد کرد و در حین افتادن، در برخورد با زمین هم کنار سرم نیز ضربه خورد که بعد از به هوش آمدن، سرم درد چند دقیقه ای گرفت اما خونریزی اصلاً نداشتم. آیا این ضربه می تواند باعث این عارضه شده باشد؟
پاسخ :
با سلام چشم شما دچار انحراف نیست بلکه ظاهر آن طوری است که به نظر می رسد به سمت بیرون انحراف دارد ونیاز به درمان ندارد.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 24/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :24 / 12 / 1395
سوال :
با سلام حدود سي سال پيش در مدرسه نوك پرگار به چشمم خورد و همان لحظه دچار تاري ديد شدم.فرداي آن روز بهدكتر چشم پزشك مراجعه و كاتاراكت عمل كردندو گفتن لنز استفاده كنم ان زمان لنز ها فقط تماسي بودند و در منطقه ما كه كويري و گردوخاك هست چشمم در موقع استفاده خارش پيدا مي كرد و از ان زمان من فقط با يك چشم ديد دارم و ان چشم عمل شده در حد نور و سايه چيزها رو تشخيص ميدهم و به خارج انحراف پيدا كرده است؟خاستم بپرسم آيا اگر الان به دكتر مراجعه كنم اميدي براي بدست آوردن ديد و معالجه انحراف وجود دارد؟
پاسخ :
با سلام با توجه به اینکه در کودکی بینایی شما کم شما دچار اشکال شده، احتمالا چشم شما دچار تنبلی است و برای بینایی آن نمی توان کاری کرد؛ اما از نظر زیبایی می توان انحراف چشمتان را عمل کرد.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 7/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :7 / 12 / 1395
سوال :
با سلام مجدد, ممنونم بابت پاسختون. ببخشید پس این دوبینی بعد عمل انحراف چشم که فقط در نگاه به سمت چپ داشتم و الان در نگاه به جهتهای دیگه هم ایجاد شده با گذشت زمان خوب میشه و نگران نباشم! یا اینکه دوباره برای اصلاح باید عمل کنم؟(در نگاه مستقیم دوبینی ندارم فقط به طرفین) با تشکر فراوان از پاسخگوییتون
پاسخ :
با سلام.معمولا با گذشت زمان خوب می شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 5/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :6 / 12 / 1395
سوال :
با عرض سلام و خسته نباشید, بنده ۲۸ سالمه و قبل اینکه خدمت سربازی برم جهت معاینه چشمم به مطبتون اومدم. چشمم در خردسالی ضربه خورده و باعث ایجاد انحراف مخفی در چشم چپم شده که شما "فلج عضلانی در چشم چپ" تشخیص دادین. چون بنده هزینه عملشو نداشتم صبر کردم تا خدمت سربازی رفته و از طریق دفترچه عمل کنم.الان دقیقا یک هفته هست در بیمارستان بعثت ویزیت شده و مورد عمل قرار گرفتم. نتیجه عمل:انحرافی که در چشمم داشتم بر اثر جراحی عضله تا حدودی خوب شده ولی مشکل اصلی اینجاست که وقتی به همه جهتها نگاه میکنم یک نوع دو بینی به وجود میاد و عضله چشم چپم به خاطر همین نگاه به طرفین فشار زیادی وارد میشه طوری که بین دو چشم در هنگام دیدن به طرفین هماهنگی وجود نداره. در واقع به خاطر این عمل, شعاع حرکت عضلات چشم چپم کمتر شده و اگه بخوام بیشتر چشم رو به جهتها حرکت بدم به خاطر کوتاه شدن عضله به چشمم فشار میاد و همینطور ایجاد دوبینی.واسم سواله که چرا وقتی یک عضله از شش عضله چشم جراحی شده, به بقیه عضلات در هنگام دیدن به جهتها ی مختلف فشار وارد میشه! از عملم یه هفته میگذره, آیا با گذشت زمان اصلاح میشه یا نیازمند عمل جراحی هست؟؟ تا اتمام خدمت سربازیم سه ماه مونده. ببخشید جناب دکتر, یه مورد دیگه, شما گفتین فلج عضلانی. در این نوع عمل به نظر شما نباید عصب به عضله متصل بشه؟؟یا کوتاه شده عضله درسته؟ پیشاپیش از جوابی که به سوال بنده میدین متشکرم
پاسخ :
با سلام. پس از عمل مدت زمانی لازم است تا با شرایط جدید عادت کنید. معمولا این شکایات به مرور برطرف می شود. برای درمان نمی توان عصب را پیوند زد، بلکه از طریق عمل روی عضلات انحراف اصلاح می شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 3/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 12 / 1395
سوال :
سلام و عرض ادب.بنده بیست و شش سالمه در بچگی دچار انحراف چشم. شدم و تا بحال دوبار عمل کردم ولی رضایت. بخش نبوده.خوواستم بدونم امکان عمل سوم وجود داره یا نه. در ضمن هزینه جراحی چقدر بالا میاد.انحراف چشم راست
پاسخ :
با سلام. مجددا نیز می توان عمل کرد. هزینه طبق تعرفه های وزرارت بهداری است و باید از بیمارستان سوال بفرمایید
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 3/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 12 / 1395
سوال :
سلام سوال:با شخصي ميخام ازدواج كنم كه مردمك چشمش لرزش داره ولي از اينكه اين حالت به بچه هايمان انتقال پيدا بكنه هست يا نه؟
پاسخ :
با سلام. بعید است
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 3/ 10 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 10 / 1395
سوال :
سلام آقای دکتر خسته نباشی بنده 39سال سن دارم وچشمام نیستاگموسه خواستم ببینینم راهی برای این مشکل هست و شما میتونید به بنده کمک کنید ممنون میشم راهنمایی کنید واگر راهی هست جهت ویزیت خدمت برسم
پاسخ :
با سلام. در بعضی افراد نیستاگموس را می توان با عمل جراحی تا اندازه ای مهار کرد. باید به فوق تخصص انحراف چشم مراجعه کنید.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 17/ 9 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 9 / 1395
سوال :
با سلام.آیا ضعف عضله چشم درمان قطعی دارد؟چه دارویی رو پیشنهاد میکنید که تاثیر داشته باشه وضعف عضله رو برطرف کنه؟با تشکر
پاسخ :
با سلام. درمان انحراف چشم معمولا با جراحی است.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 12/ 9 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 9 / 1395
سوال :
با سلام و احترام خدمت شما آقای دکتر سه شنبه مورخ 9.9.1395 دختر چهارساله م تحت جراحی استرابیسم قرار گرفت ، ایشان در 5 ماهگی بعلت کاتاراکت لنزکتومی شده بود ولی با اینکه روزانه 4 ساعت چشم سالم را می بستیم مشکل حل نشد و چشمی که قبلا کاتاراکت داشت و لنز تماسی می گرفت همچنان انحراف پیدا کرد ، تشخیص دکتر بر جراحی بود ولی متاسفانه الان که نزدیک به 5 روز است که از عمل می گذرد دخترم چشم عمل شده را باز نمی کند و مدام می گوید می ترسم ، برای ریختن کلرامفینکول و بتامتازون هر 4 ساعت ما چشمهایش را باز می کنیم ولی با ترس و سختی فراوون ، سوالم این است که آیا این وضعیت طبیعی است ؟ آیا برای عضلات پلک مشکلی ایجادنشده است ؟ آیا بطور ارادی دخترم مانع چشم بازشدنش می شود ؟ دکتر کی میتوانیم لنز تماسی را برایش بگذاریم ؟ می گوید چون لنز ندارم می ترسم و نمی بینم و از طرفی گویا با بادکنک سبز در اتاق عمل بیهوش شده است که این مساله باعث شده که یادآور خاطرات تلخ عمل شده و مانع بهبودی و ادامه فعالیت های زندگی شده است خواهش میکنم کمک کنید ممنون میشم از راهنمایی شما.
پاسخ :
با سلام. توصیه می شود توسط جراحشان معاینه شوند تا علت باز نکردن چشم مشخص شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 5/ 9 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :7 / 9 / 1395
سوال :
جناب آفای دکتر نادری با سلام و احترام خیلی خیلی از پاسخ شما ممنون و سپاسگزارم و از مزاحمت و تصدبع مجدد شرمنده ام. آخرین آزمایش قند خون 111 ناشتا بوده است. در ضمن حدود 10-12 روز است که درگیر این مشکل هستم و مرتب چشم راست را می بندم و البته موجب چشم درد و سردرد هم میشود و بهر حال تصور میکنم تحمل 3 تا 4 ماه هم سخت باشد. در یکی از مقالات سایت شما خواندم برای درمان دوبینی از قطره و عینک هم میتوان استفاده کرد لذا خواهشمندم در صورت امکان اگر قطره و یا عینک و یا حتی راهکار دیگری در جهت تسربع در بهبودی و با کمک به بهبودی و تحمل این وضعبت وجود دارد از راهنمایی دریغ نفرمائید. مجددا" از بذل توجه و محبت شما سپاسگزاری می نمایم. با تشکر سید امیر
پاسخ :
با سلام. اگر از عینک استفاده می کنید، می توانید از پشت شیشه عینکتان چسب تیره ای بزنید تا مانع دید چشم منحرف بشوید. اگر زاویه انحراف کم باشد، ممکن است بتوان از عینک منشوری استفاده کرد؛ اگر چه به علت برگشت تدریجی انحراف و تغییر میزان آن ممکن است بعد از مدتی عینک منشوری مجددا تغییر کند.
12345678910...صفحه آخر