دکتر علیرضا نادری
  سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید
 
مبحث سوال را انتخاب فرمایید:    
 
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 1/ 4 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 4 / 1395
سوال :
سلام ميخوام بدونم ايا عمل انحراف چشم 100%جواب ميده و انحراف با عمل رفع ميشه يا نه؟ چون بعضي ها ميگن بعد از يك مدت انحراف برميگرده
پاسخ :
با سلام. معمولا به احتمال زیاد خوب می شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 26/ 3 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :27 / 3 / 1395
سوال :
سلام.خسته نباشید ببخشید اقای دکتر من دوماهی هست که عمل انحراف چشم انجام دادم در تهران.الان از عملم راضی نیستم زیاد و نمیتونم به دلیل راه طولانی تهران بیام.میشه یک چشم پزشک خوب بهم معرفی کنید در اصفهان خواهش میکنم .چون من قبلا از یک دکتره دیگه خاستم بهم معرفی کنن اقای صاحب قلم رو معرفی کردن که ابان وقت میدن خیلی دوره چون کنکور دارم.من امیدم به شماست لطفا جوابمو بدید دعاتون میکنم
پاسخ :
با سلام. متاسفانه از همکاران اصفهان کسی را نمی شناسم.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 7/ 3 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :7 / 3 / 1395
سوال :
سلام اقای دکتر من از بچگی استرابیسم داشتم یعنی چشمم به طرف خارج انحراف داره ایا درمان داره یا باید جراحی کنم هزینه جراحی چقد میشه با تشکر فراوان
پاسخ :
با سلام . معمولا با عمل قابل اصلاح است. هزینه طبق تعرفه وزارت بهداری است.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 6/ 3 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :7 / 3 / 1395
سوال :
باعرض سلام اقای دکتر من از بچگی دچار استرابیسم شدم الان ۳۰ سالمه بنظر شما بهوچه نحوی خوب میشه انحراف چشم به خارج دارم باتشکر
پاسخ :
با سلام. معمولا با عمل قابل اصلاح است.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 20/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :21 / 2 / 1395
سوال :
سZلام اقای دکتر ببخشید من ۱۸سالمه چشمام خیلی کم و جزعی انحراف به خارج داشتن ششم اردیبشهت امسال عمل کردم الان هم چشم راستم قرمزه و هم چشمام به بداخل رفته.من بیست و پنجم امتحانام شروع میشه ایا تو اون موقع مستقیم میشن توروخدا جواب بدین من دارم از استرس میمیرم اصلا نمیتونم درس بخونم.ایا راهی داره که زودتر خوب بشن مثلا پماد یا قطره ؟
پاسخ :
با سلام. برای رسیدن به نتیجه عمل زود است. فعلا باید صبر کنید.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 18/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :18 / 2 / 1395
سوال :
سلام آقای دکتر من مردی ۳۳ ساله هستم که دوبینی دارم و این دوبینی به دلیل انحراف چشم می باشد که در هنگام تمرکز روی اشیا دور مثلن ستاره ها دوبینی بیشتر می شود.البته این را بگویم که چشم چپم دارای لقی و نوسان می باشد و هنگامی که پشت سر هم پلک میزنم تصویر چشم چپم نوسان دارد.انحراف چشمم خیلی کم میباشد و با دقت زیاد میتوان متوجه شد. یکبار به پزشک مراجعه کردم گفت که انحرافت در حد جراحی نیست. ام این دوبینی مرا اذیت میکند و همیشه سردرد دارم. دید هردو چشمم با عینک ۱۰/۱۰ میباشد و مشکل دید ندارن. میخاستم نظر شما رو بدونم و پیشنهاد شما برای درمان چیست؟ ممنون از لطف تون منتظر جواب شما هستم.
پاسخ :
با سلام. دو بینی ممکن است با عینک منشوری، تمرینات چشمی یا عمل جراحی قابل اصلاح باشد . لازم است توسط چشم پزشک معاینه شوید تا درمان مناسب پیشنهاد شود.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 15/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 2 / 1395
سوال :
"با عرض سلام و خسته نباشد. 1- پسری هستم 27 ساله، که چشم راستم دارای تنبلی چشم بسیار شدید می باشد.همچنین 7 سال قبل تحت جراحی استرابیسم قرار گرفتم. برای واضح دیدن جسم روبه رو باید چشم راستم را به سمت راست حرکت دهم.(با بستن چشم چپ). آیا این نشانه استرابیستم مخفی یا Heterophoria می باشد؟ آیا استرابیسم فقط به شکل ظاهری چشم اشاره دارد؟ با تشکر فراوان پاسخ : با سلام این وضعیت را در اصطلاح Eccentric fixation می گوئیم. یعنی فرد با ناحیه ای از شبکیه غیر از لکه زرد برای دید روبرو استفاده می کند. این حالت به دلیل انحراف چشم در دوران کودکی یعنی زمان تکامل عصبی چشم ایجاد می شود. استرابیسم به عدم هماهنگی محرهای بینایی دو چشم می گوئیم." خیلی خیلی ببخشید.و بسیار ممنون. آقای دکتر، من cover test را انجام دادم.روی چشم چپم پوششی قرار دادم(چشم را نسبتم) و چشم چپ دچار انحرافی نشد، اما چشم راستم به سمت داخل منحرف شد. همچنین انگشت خود را در به چشمانم نزدیک کردم، و سعی کردم با هر دوچشم نوک انگشتم را واضح ببینم، که چشم چپم به داخل حرکت کرد(که طبیعی بود) اما چشم راستم منحرف نشد(که فک کنم به همان دلیلی باشد که در سوال قبلی جواب دادین، eccentric fixation). سوال: با توجه به این 2 حالت، میشود گفت در مواقعی چشمم دارای انحراف است؟ آیا امکانش هست که چشم راستم esophoria داشته باشد؟
پاسخ :
با سلام برای معاینه لازم است چشم پزشک حرکات چشمتان را زمانی که تست کاور را انجام می دهد ارزیابی کند. خود شما قادر نخواهید بود که حرکات چشمتان را ارزیابی کنید؛ حتی اگر چشم پزشک باشید.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 14/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :15 / 2 / 1395
سوال :
با عرض سلام و خسته نباشد. 1- پسری هستم 27 ساله، که چشم راستم دارای تنبلی چشم بسیار شدید می باشد.همچنین 7 سال قبل تحت جراحی استرابیسم قرار گرفتم. برای واضح دیدن جسم روبه رو باید چشم راستم را به سمت راست حرکت دهم.(با بستن چشم چپ). آیا این نشانه استرابیستم مخفی یا Heterophoria می باشد؟ آیا استرابیسم فقط به شکل ظاهری چشم اشاره دارد؟ با تشکر فراوان
پاسخ :
با سلام این وضعیت را در اصطلاح Eccentric fixation می گوئیم. یعنی فرد با ناحیه ای از شبکیه غیر از لکه زرد برای دید روبرو استفاده می کند. این حالت به دلیل انحراف چشم در دوران کودکی یعنی زمان تکامل عصبی چشم ایجاد می شود. استرابیسم به عدم هماهنگی محرهای بینایی دو چشم می گوئیم.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 8/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :9 / 2 / 1395
سوال :
با عرض پوزش... همانطور که گفتم چشم راستم تنبلی شدید و دید بسیار کمی دارد.همچنین عمل استرابیسم انجام داده ام. با اینحال دربیشتر مواقع دوبینی دارم(در مواقعی که کتاب میخوانم یا به مانیتور یا تلویزیون نگاه میکنم).حتی هنگام کتاب خواندن یا کار با کامپیوتر چشم راستم را میبندم تا چشم چپم بهتر ببیند. 1- آیا این به معنی فلج عضلات چشم است؟ با اینکه چشمم به تمام جهت حرکت میکند. 1-چرا برای تمرکز بر روی جسمی که در رو به رو قرار دارد باید چسم راستم را به سمت راست حرکت دهم؟ آیا این نوعی استرابیستم است؟ سپاس گذاریم به خاطر وقتی که در پاسخ دادن سوالات میگذارید.
پاسخ :
با سلام. لازم است معاینه شوید تا بتوان بهتر نظر داد.
 مبحث سوال : انحراف چشم تاریخ ارسال سوال : 3/ 2 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 2 / 1395
سوال :
با عرض سلام خسته نباشید و تشکر از این که وقت میگذارید، دختری هستم 19 ساله ، متوجه انحراف خیلی خیلی جزئی به صورتی که تا کسی زیرک نباشه و خیلی دقت نکند متوجه ان نمیشود هستم .چشم چپ کمی به سمت داخل انحراف دارد ، چه درمانی برای آن وجود دارد ؟ آیا صرفآ جراحی تنها راه است؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ :
با سلام. اگر انحراف به حدی باشد که توسط دیگران قابل رویت باشد، لازم است درمان شود و معمولا درمان انحراف در این سن جراحی است؛ اما لازم است معاینه شوید تا بتوان دقیق تر نظر داد.
12345678910...صفحه آخر