جستجو
 
 
 
 
 
 
 
 

علائم و نشانه هاي آب مرواريد

کدورت عدسي در ابتدا کوچک بوده وتأثيري بر بينائي شما ندارد. شما ممکن است حس کنيد که بينائيتان اندکي تار شده است و مثل اين است که از پشت شيشه اشياء را ببينيد. ممکن است نور خورشيد و لامپ ها درخشنده تر و پخش و اذيت کننده باشد.همچنين ممکن است هنگام رانندگي در شب، نور چراغ ماشين هاي روبروخيره کننده تر از قبل باشد.رنگها نيز به شفافيت قبلي را ندارند.

 علائم و نشانه هاي آب مرواريد ارتباط مستقيمي با نوع آب مرواريد دارد. زماني که کاتاراکت هسته اي (نوکلئار) در مراحل ابتدايي است، مدتي بينائي نزديک فرد بهتر مي شود که اصطلاحا به آن" ديد ثانويه" مي گويند.متأسفانه اين بهبود ديد نزديک دوام چنداني ندارد وبا بدتر شدن کاتاراکت از بين مي رود. کاتاراکت زير کپسولي ممکن است تا مراحل پيشرفته علامتي نداشته باشد و يا فرد از خيرگي ناشي از نور بخصوص در شب شاکي باشد.  

 به طور کلي شايعترين علائم آب مرواريد عبارتند از:
  •  تار شدن يا محو شدن بينايي.
  • حساس شدن به  نور:
    درخشندگي زياد نور اتومبيل ها در شب، خيرگي و پخش نور چراغها و نور آفتاب، ديدن هاله اطراف چراغها، كاهش ديد در نور شديد آفتاب
  •  كم رنگ شدن يا محو شدن رنگها
  •  دو بيني يا چند بيني (كه با افزايش شدت آب مرواريد وضعيت بدتر مي شود). 
  •  افزايش ديد نزديك، تغيير مداوم شماره عينك و يا لنز تماسي.
  • اين علائم مي تواند ناشي از ساير بيماري هاي چشمي نيز باشد، پس اگر دچار هر يك از اين علائم شديد حتما به چشم پزشك مراجعه كنيد.

کيفيت تصوير در چشم طبيعي (سمت چپ) و چشم مبتلا به آب مرواريد (سمت راست)

 

  
                   جراحی کاتاراکت یا آب مروارید
صفحه اصلی  :: ارسال پرسش  :: پرسشهای پاسخ داده شده  :: کلیپهای آموزشی  :: دریافت نوبت ویزیت  :: درباره من  :: تماس با ما

تعداد سوالات پاسخ داده شده :  8497  سوال     تعداد بازدیدکنندگان : 
استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع آن مجاز می باشد.